Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.
amontaza

Montaż

Internorm-montaż-okien.jpg

Prawidłowy montaż okien na ogromne znaczenie

Fachowy montaż okien jest istotnym warunkiem ich poprawnego działania i bezawaryjności. W budowie i funkcjonowaniu domu wielką rolę gra szczelność i izolacja cieplna. Do dużych strat ciepła może dochodzić zwłaszcza w miejscu połączenia z murem. Praktyka pokazuje, że właśnie tu może pojawiać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego powinno się zwracać uwagę na fachowe połączenie ościeżnicy z murem, a to zależy z pewnością od prawidłowego wstawienia okien i drzwi.

Warto więc powierzyć montaż doświadczonym fachowcom, którymi dysponuje Internorm - Twój [1st] window partner. Realizujemy montaż na najwyższym poziomie technicznym a dzięki temu dochowanie norm oraz przepisów, a także uwzględnienie podstaw fizyki budowli niezbędnych dla prawidłowego montażu.

Kilka ważnych elementów, na których należy dopilnować podczas montażu:


TEMPERATURA I WILGOTNOŚĆ POMIESZCZENIA
Połączenie z budynkiem (spoina montażowa) musi zostać dookoła uszczelnione tak, aby nigdzie nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to przedostawaniu się do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po oziębieniu skrapla się woda i powoduje pojawianie się pleśni.
IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA
Środkowa płaszczyzna połączenia z budynkiem musi zostać dokładnie wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiada za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację przeciwwiatrową i przeciwwilgociową.

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD
Połączenie z budynkiem musi być od zewnątrz dookoła trwale wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Wymagania te dotyczą nie tylko samych okien, ale również obszaru połączenia z parapetem. Jeśli od wewnątrz przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość wydostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

MASA WŁASNA
Ciężar jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych dokonuje się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Odstępy między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego skonstruowana jest ościeżnica. Dziurawienie gwoździami jest niedopuszczalne, nie realizuje bieżących norm technicznych.
Internorm-prawidłowy-montaż-okien.jpg

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF