Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem we Wrocławiu

Zdjęcie Okna pasywne – porozmawiaj z ekspertem we Wrocławiu

Dom pasywny to nie tylko przejaw nowoczesnego myślenia o budownictwie. To przede wszystkim perspektywiczne, oszczędne i naturalne rozwiązanie sprzyjające temu, co w życiu najważniejsze. Nie ma pasywnych domów bez odpowiednich okien. Internorm ma tego świadomość, dlatego proponuje swoim klientom indywidualne rozwiązania.

Czym są pasywne domy

Domy pasywne są przykładem budownictwa sytuującego się najbliżej natury. Nie chodzi nawet o pozyskiwanie energii za pomocą paneli – domy pasywne to pójście o krok dalej. Wystarczy umiejętne gospodarowanie ciepłem, by nie tracić zbędnej energii, generowanej często w nieefektywny, drogi i nieekologiczny sposób. Podstawy domu pasywnego to odpowiednie okna i system wentylacji. Okna muszą gromadzić ciepło, ale jednocześnie powstrzymywać je przed ucieczką. Inna rzecz, że domy pasywne powinny być również oazą chłodu w upalne dni. Da się to zrobić.

Dobrze wiemy, jak ważne jest częste wietrzenie pomieszczeń, by zachować zdrowie i dobry nastrój. Niestety, w przypadku klasycznych rozwiązań oznacza to utratę ciepła, a pośrednio – pieniędzy. Domy pasywne są wyposażone w taki rodzaj wentylacji, który pozwala na dostęp świeżego powietrza przy minimalnej utracie energii. Pozwala to na zachowanie ciepła, sporą oszczędność i najwyższy stopień dbałości o zdrowie.

W jakie okna wyposażyć pasywny dom

Okna dedykowane domom pasywnym muszą cechować się wysokim współczynnikiem termoizolacji. Decyduje o tym nie tylko dobór szkła, ale również profesjonalna i przemyślana izolacja ościeżnicy, krawędzi cieplnych, otoczenia okna. Internorm dba też o dobór optymalnych materiałów, i tak na przykład ramki dystansowe są produkowane z odpowiedniego materiału termicznego. Okna powinny być więc szczelne i odpowiednio zamontowane.

Co zyskuje właściciel pasywnego domu

Przede wszystkim właściciele domów pasywnych mogą przestać przejmować się wysokimi wydatkami spowodowanymi koniecznością pozyskiwania energii. Ciepło gromadzone dzięki odpowiedniemu przeszkleniu pomieszczeń nie ucieka, więc do ogrzania domu potrzebujesz jedynie około 10% energii zużywanej w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Producent jako przykład podaje niezwykły obraz – do ogrzania 30 metrów kwadratowych, czyli dość dużego pokoju, wystarczy jedynie 10 świeczek typu tea light. Rozwiązania zastosowane w domach pasywnych pozwalają cieszyć się przyjemnym snem i komfortowym funkcjonowaniem w środowisku wolnym od bakterii oraz alergicznego ryzyka. Dodatkowo, decydując się na okna pasywne, wspierasz ekologię i ochronę środowiska naturalnego. Każdy kolejny dom wyposażony w taki system to krok ku lepszemu światu.

To tylko wprowadzenie do świata domów pasywnych. Jeżeli odwiedzisz salon Internorm we Wrocławiu, ekspert przedstawi wszelkie techniczne szczegóły austriackich rozwiązań. Każdy projekt jest traktowany jako osobne wyzwanie.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF