Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę – rozmowa z ekspertem z Wrocławia

Kategorie: montaż  
Zdjęcie Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę – rozmowa z ekspertem z Wrocławia

Przedstawiamy wywiad na temat montażu okien. Ekspert wrocławskiego salonu Internorm odpowiedział na kilka bardzo ważnych i praktycznych pytań. Zapraszamy do lektury i ewentualnego kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Czy nieprawidłowy montaż okien jest większym problemem niż inne usterki budowlane?

Zdecydowanie! Oczywiście, w trakcie budowy i remontu nie powinniśmy dopuszczać do żadnych błędów, które, jak to w życiu, z różnych powodów pojawiają się, utrudniając dokończenie projektu zgodnie z planem. Okna należą do jednych z bardziej wrażliwych punktów domu. Stanowią wyrwę w jednolitej ścianie budynku, przez co przerywają podstawową warstwę izolacji. Jeżeli są nieprawidłowo zamontowane, mogą doprowadzić nie tylko do strat energii, ale również do trwałej wilgoci ze wszystkimi tego konsekwencjami zarówno dla mieszkańców, jak i samej budowli. Poza tym – wymiana okien to nie wymiana klamek. Wstawienie nowego przeszklenia to większy wydatek, a tego typu remonty pragniemy przeprowadzić raz, dwa razy w życiu, nie myśląc o nich na co dzień.

Jak może wyglądać nieprawidłowy montaż okien?

Cóż, niestety na wiele sposobów. Okna wbrew pozorom nie są oczywistym, prostym mechanizmem, a ich osadzenie rodzi wiele komplikacji. Do najczęstszych błędów należą: nieprawidłowy dobór rozmiaru okna, źle przygotowane podłoże, nieodpowiednie usytuowanie okna względem warstwy ściany, naruszenie konstrukcji, nieużywanie listwy progowej, zbyt słabe mocowanie, chaotyczne użycie pianki, brak dokładności... Praktycznie na każdym kroku można popełnić drobny błąd, którego cena jest wysoka.

Brzmi to niezwykle groźnie! Może lepiej nie brać się za wymianę okien?

(śmiech) Zapewniam, nie jak aż tak źle! Okna, podobnie jak inne elementy domu, wymagają po prostu należytego szacunku i precyzji. Montaż okna jest trudniejszy niż wymiana gniazdka prądu, co nie zmienia faktu, że dla fachowca to nic trudnego.

W takim razie, dlaczego tak wiele okien nie spełnia swojej roli przez nieprawidłowy montaż? Czyżby brakowało nam fachowców?

Polacy to oczywiście ceniony na całym świecie naród fachowców budowlanych. Przeciętny obywatel potrafi samodzielnie przeprowadzić elementarny remont, a wielu z nas stawiało nawet własne domy. Okna wymagają po prostu większej precyzji i delikatności, dlatego niektórzy – nie wiem – być może z pośpiechu, przyzwyczajenia, pomijają niezbędne punkty prawidłowego montażu. Trzymanie się wytycznych i doświadczenie gwarantują jednak powodzenie.

Jak zatem ustrzec się przed nieprawidłowym montażem i jego skutkami?

Jako ekspert Internorm nie jestem oczywiście obiektywny, ale wyniki niezależnych instytutów mówią same za siebie: okna naszej firmy spełniają najwyższe standardy termoizolacji, bezpieczeństwa, ergonomii i funkcjonalności. Zależy nam więc na tym, by ten potencjał nie marnował się z powodu nieprofesjonalnego montażu. Znaleźliśmy na to sposób. Po prostu nasze okna są montowane przez wykwalifikowanych, sprawdzonych fachowców Internorm, którzy dzięki wielu zrealizowanym projektom wiedzą, na co zwracać uwagę. Trzymają się wymogów fachu i zaleceń producenta, dlatego dają nam gwarancję prawidłowego montażu.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również i zapraszam do naszego wrocławskiego salonu. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania dotyczące nowoczesnych okien.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF