Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Technologia przyszłości? Nie - to już teraźniejszość!

Kategorie: okna   drzwi   rolety   żaluzje   innowacje   design   dom inteligentny   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie Technologia przyszłości? Nie - to już teraźniejszość!

 

Współczesne modele okien bardzo często wyposażone są w udogodnienia, które kilka lat temu nie śniły się nawet filozofom! To niemal kosmiczny postęp. Zmiany jakie zaszły  w produkcji okien, doprowadziły do takich udoskonaleń technicznych, które znacząco podniosły komfort życia użytkowników. Modyfikacji uległy nie tylko kwestie estetyczne lecz również funkcjonalne. Warto mieć świadomość obowiązujących standardów przed wyborem stolarki okiennej.Naprawdę “smart windows”

Jeszcze nie tak dawno do podstawowych funkcji okien należało: otwieranie, zamykanie, przesuwanie. Obecnie możemy oczekiwać o wiele więcej. Chcąc maksymalnie ułatwić użytkowanie mieszkania czy domu, wprowadzono system, za pomocą którego można zarządzać nie tylko produktami zintegrowanymi z oknem, jak rolety, żaluzje, i-tec wentylacja, ale również innymi urządzeniami elektrycznymi, np. światło, tv itp.. Wystarczy użyć aplikacji, którą można zainstalować do telefonu lub smartfonu. Takie rozwiązanie proponuje austriacka marka Internorm. - I-tec Smart Window to ułatwienie dla mieszkańców domu, którzy w każdej chwili mogą zamknąć rolety, ustawić lamele żaluzji w dowolnym położeniu czy wymienić powietrze w pomieszczeniu. Można ustawić tzw. “sceny”, np. “kino”, gdzie za jednym dotknięciem zamkną się żaluzje, wyłączone zostanie oświetlenie, a włączone kino domowe. - mówi Agata Wypych z Oknar Wrocław oficjalnego partnera Internorm. System wpływa również na bezpieczeństwo całego domu, ponieważ można do niego podłączyć kontaktrony i system alarmowy. Tak samo prosta jest obsługa okna wyposażonego w żaluzję międzyszybową z panelem fotowoltaicznym, pobierającym energię słoneczną wykorzystywaną później do jej sterowania, jak także w system I-tec Wentylacja, czyli zintegrowany z oknem wywietrznik z odzyskiem ciepła.Nowe trendy we wzornictwie

Nowoczesne systemy to jedno. Nie można jednak zapominać, że ogromny postęp nastąpił również w kwestiach estetycznych. - W najnowocześniejszych produktach obserwujemy trend ukrywania skrzydła okiennego. W oknach skrzydło okienne jest coraz mniej widoczne lub zupełnie niewidoczne. - mówi Agata Wypych z Oknar Wrocław. Współczesne, nowoczesne okna tworzą zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony zlicowana płaszczyznę przy zaznaczonych, wyraźnych konturach. Przekłada się to oczywiście na estetykę umożliwiając uzyskanie harmonijnego efektu wizualnego w domach. Kolejna sprawa to ułatwienie zachowania profili okiennych w czystości.

Ujednolicony wygląd okien również jest cechą pożądaną i często poszukiwaną. Bez względu na to, czy okno posiada stałe szklenie czy funkcje rozwierno-uchylną, od zewnątrz wygląda identycznie. Dzięki temu, mieszkanie lub dom zyskują spójny wygląd.  

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF