Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drewniane okna - czy na pewno jest to jedyny wybór?

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Drewniane okna - czy na pewno jest to jedyny wybór?

Okna drewniane cieszą się ogromną popularnością. Doceniane są ich walory estetyczne, funkcjonalność oraz naturalność. Wybór tego typu stolarki okiennej dają ogromne pole do popisu przy aranżacji wnętrz - zarówno stylu nowoczesnego jak i tradycyjnego. Dodatkowo, dobrze wykonane, zapewnią spore oszczędności energii w domu.

Nowoczesne okna drewniane są produktem trwałym - nie tylko estetycznym. Ich profile powstają w wyniku klejenia trzech lub czterech warstw drewna o przemiennym układzie słojów. Dzięki zastosowaniu tej technologii, nie wykrzywiają się pod wpływem wilgoci czy zmiany temperatury. - Już na etapie produkcji okien drewnianych usuwane są wszelkie naturalne wady drewna - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm.  - Nowoczesna technologia zapewnia trwałość i odpornośc na lata przy jednoczesnym zachowaniu ich naturalnego wyglądu - dodaje.Brak ograniczeń

Drewno samo w sobie jest materiałem bardzo plastycznym - stosunkowo łatwym do formowania. Dzięki temu zamówienie okien drewnianych nietypowych, zarówno pod względem kształtu i wymiarów, nie stanowi większego problemu.

Nowoczesne okna drewniane charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, którą określa współczynnik przenikania ciepła (Ug – samej szyby, Uw – całego okna). Im wartość tego parametru jest niższa, tym mniej ciepła „ucieka” z domu.

Regularna renowacja

Mimo iż okna drewniane mają dużo zalet, które doceniają użytkownicy, warto mieć świadomość, że wybór tego typu stolarki niesie ze sobą również pewne niedogodności. Na przykład konieczność regularnego odnawiania. Niemniej, przy nowoczesnych oknach drewnianych zastosowane lakiery i farby  są paroprzepuszczalne i nie łuszczą, nie trzeba ich też skrobać przed odnawianiem, wystarczy zmatowić papierem ściernym lub pokryć specjalnym środkiem powłokę malarską i można już nałożyć nową warstwę lakieru. W związku z tym czynności renowacyjne są mniej uciążliwe.

 

Okna drewniano aluminiowe

Drewniane okna mają niewątpliwie wiele zalet. Ich walory estetyczne a przede wszystkim naturalność samego surowca z którego są wykonane decydują o tym, że mają sporo zwolenników. - Klienci, którzy się do mnie zgłaszają bardzo często w pierwszej kolejności pytają o okna drewniane. Są one niemal synonimem jakości i elegancji - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm.

Niestety, mimo iż przez ostatnie lata trwałość tego typu stolarki została znacznie zwiększona, nadal nie może ona pod tym względem konkurować ze ślusarką aluminiową.

-Idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które szukają okien trwałych i estetycznych jest stolarka drewniano-aluminiowa. Łączy ona w sobie najlepsze cechy obu tworzyw. - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm.

W standardowych modelach jest to drewniana konstrukcja, której zewnętrzna część zabezpieczona jest aluminiową nakładką. Dzięki temu okno staje się trwalsze i bardziej odporne na niekorzystne czynniki czy uderzenia. Bardziej zaawansowane produkty mają trzywarstwową budowę - między konstrukcją drewnianą a nakładką aluminiową znajduje się materiał termoizolacyjny. Znakomicie polepsza to parametry techniczne stolarki – drewno jest bowiem całkowicie zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznych - nie ma na nie wpływu ani różnica temperatur, ani opady. Dzięki temu okno nie ulega odkształceniom i zachowuje pełną funkcjonalność. Tego typu rozwiązania dają też duże możliwość zróżnicowania wyglądu stolarki od strony elewacji i z perspektywy pomieszczenia.

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF