Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi drewniano-aluminiowe

Kategorie: okna   drzwi   innowacje  
Zdjęcie Drzwi drewniano-aluminiowe

Zewnętrzne drzwi drewniano-aluminiowe zyskują coraz większe uznanie w polskim budownictwie mieszkaniowym. Nic dziwnego biorąc pod uwagę zalety, jakie niesie ze sobą taki wybór. Dziś przedstawiamy najważniejsze wyróżniki drzwi drewniano-aluminiowych, a także porady, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

W jaki sposób skonstruowane są drzwi drewniano-aluminiowe?

Drzwi zewnętrzne drewniano-aluminiowe mogą być skonstruowane na rozmaite sposoby. Metal zapewnia im stabilną konstrukcję i solidność, drewno często odpowiada za elegancję. Wciąż bardzo wiele osób nie wyobraża sobie wnętrza bez drzwi pokrytych eleganckim jesionem czy modrzewiem. Przestrzeń mieszkalna nabiera wówczas cieplejszego charakteru. Takiego efektu nie są w stanie zapewnić drzwi wykonane wyłącznie z aluminium. Wykorzystanie drewna nie wyklucza jednak modnego minimalistycznego designu, ponieważ współczesne drzwi najczęściej opierają się na kanciastych bryłach.

Doskonałe właściwości izolacyjne!

Zastosowanie drewna w tego rodzaju drzwiach zewnętrznych ma jednak również swój bardzo istotny aspekt praktyczny. Drewno jest doskonałym izolatorem ciepła. Dodatkowo, jeśli pomiędzy nim, a powłoką aluminiową umieścimy piankę termoizolacyjną, drzwi mogą osiągnąć imponujące wartości współczynnika przenikania ciepła - Ud. We współczesnym budownictwie jednorodzinnym standardem jest wartość Ud na poziomie 1,3 - 1,5 W/(m²·K). Jak na tym tle prezentują się drzwi drewniano-aluminiowe proponowane przez Internorm? Wiodące modele są w stanie osiągnąć Ud na poziomie poniżej 0,6 W/(m²·K).

Dlatego warto postawić na drewniano-aluminiowe drzwi zewnętrzne, bo przy takich parametrach stanowią idealny wybór do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. O ile w standardowym budynku okna i drzwi to newralgiczne przestrzenie, przez które ciepło ucieka na zewnątrz, to właściciele drzwi charakteryzujących się tak niskim przenikaniem ciepła nie muszą martwić się o powstawanie mostków termicznych. Inwestycja w doskonałe drzwi zewnętrzne szybko zwraca się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, zwłaszcza jeżeli dom charakteryzuje się odpowiednią izolacją cieplną i jest wyposażony w okna pasywne.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Zewnętrzne drzwi drewniano-aluminiowe to także rozwiązanie, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w budownictwie jednorodzinnym, odpowiadający klasie RC2. Jakie rozwiązania, w które wyposażone są drzwi chronią dobytek domowników? Włamywaczom z pewnością trudno sforsować drzwi, które posiadają wielopunktowe elektryczne ryglowanie. Masywne zawiasy znacząco utrudniają możliwość wyważenia drzwi. 

W nowoczesnych drzwiach drewniano-aluminiowych stosuje się także wkładki cylindryczne. Zamek jest wówczas zabezpieczony przed otwieraniem manipulacyjnym, a także wyciągnięciem i wyrwaniem. Ten złożony mechanizm nie wpływa jednak negatywnie na możliwość manewrowania kluczem. Wybierając drzwi wejściowe warto postawić także na innowacje. Do takich z pewnością zalicza się czytnik linii papilarnych, za sprawą którego osoby niepowołane nie mają szans dostać się do wnętrza. Podobną funkcję spełnia keypad, służący do wprowadzania kodu wejściowego.

Nieograniczone możliwości designu

Wymieniając zalety drzwi wejściowych wykonanych z drewna i aluminium nie sposób pominąć szerokich możliwości designerskich. Wytrzymałe aluminium jako zewnętrzna powłoka drzwi nie wyklucza zastosowania eleganckiego drewna wewnątrz. Ozdobę drzwi mogą stanowić designerskie pochwyty, podobnie jak wykonane ze stali nierdzewnej frezy. Obecnie w modzie są ponadto prostokątne przeszklenia, natomiast aby zapewnić jeszcze większy dopływ światła słonecznego do wnętrza, warto zdecydować się na zintegrowane z bryłą drzwi naświetlenia boczne lub górne.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF