Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi wejściowe – jak powinny się otwierać?

Kategorie: drzwi  
Zdjęcie Drzwi wejściowe – jak powinny się otwierać?

W każdym domu, drzwi zewnętrzne są jego wizytówką. Dlatego przed  ich kupnem zwraca się uwagę na parametry techniczne, funkcjonalności oraz design. Liczy się bowiem każdy detal, na przykład to, jak będą komponować się wizualnie z resztą zabudowy. W Oknar Internorm często klienci zadają nam pytanie, w jaki sposób powinny otwierać się drzwi zewnętrzne – do wewnątrz czy na zewnątrz. Postanowiliśmy więc rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Kierunek otwierania drzwi a zgodność z przepisami. 

Wbrew pozorom, ta wydawałoby się prosta kwestia, jest regulowana prawnie. Co ważne, przepisy są tutaj bardzo precyzyjne i rygorystyczne. W przypadku apartamentów i mieszkań w blokach, zgodnie z wytycznymi przepisów PPOŻ, drzwi muszą być otwierane do wewnątrz mieszkania, a nie na zewnątrz. To niezwykle istotne i przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo, dlatego nie wolno ich lekceważyć. Skrzydło drzwiowe, będące wejściem na drogę ewakuacyjną, nie może po całkowitym odtworzeniu nawet w najmniejszy sposób ograniczać szerokości wydzielonej drogi pożarowej. Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku domów wolnostojących lub szeregowców przepisy te nie mają zastosowania- można dowolnie dobrać kierunek otwierania się drzwi zewnętrznych. 

Drzwi wejściowe w domu

Tak, jak już wspomnieliśmy, w przypadku doboru kierunku otwierania się drzwi wejściowych w domach i szeregowcach, panuje dowolność. Warto mieć jednak świadomość, że istnieje szereg argumentów za i przeciw drzwiom otwieranym do wewnątrz i na zewnątrz.

Każdy klient, który przychodzi do salonu Oknar Internorm w celu zakupu drzwi wejściowych, dostaje szczegółową informację odnośnie zalet i wad obydwu sposobów otwierania drzwi. Ważne, by decyzja o zakupie była podjęta w pełni świadomie i jak najbardziej dopasowania do potrzeb i oczekiwań domowników. 

Doradcy firmy Oknar Internorm Partner zdecydowanie polecają drzwi zewnętrzne otwierane do wewnątrz. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – zawiasy i okucia nie są narażone na wpływ warunków atmosferycznych, co przekłada się bezpośrednio na ich trwałość i funkcjonalność. Zawiasy wewnątrz pomieszczenia chronione są również przed próbami włamania. Otwierając skrzydło drzwiowe do wewnątrz „zapraszamy” gości do domu, podczas, gdy skrzydło otwierane na zewnątrz wymusza na gościach cofnięcie się.

Drzwi aluminiowe HT 410 

HT410_Schnitt.jpg

Drzwi zewnętrzne otwierane na zewnątrz stosuje się w  przypadku bardzo małej powierzchni wiatrołapu czy przedpokoju, ponieważ zapewniają znacznie więcej miejsca użytkowego wewnątrz. W przypadku takich drzwi koniecznie trzeba zadbać o odpowiedni dystans skrzydła od podłoża. Drzwi otwierane na zewnątrz nie mogą napotkać na żadną przeszkodę, w przeciwnym razie mogą się zablokować.

Jak widać zarówno drzwi otwierane na zewnątrz jak i do wewnątrz mają swoje wady i zalety i zdecydowanie nie jest łatwo samodzielnie zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Tym bardziej, że to tak naprawdę tylko jeden z detali, ważnych przy wyborze drzwi. Trzeba bowiem jeszcze zwrócić uwagę na bezpieczeństwo,  odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Dlatego zapraszamy do naszego salonu Oknar Internorm – z miłą chęcią pomożemy wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie. 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF