Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Ile ciepła ucieka przez okna i jak temu zapobiec?

Kategorie: okna   drzwi   innowacje   dom inteligentny  
Zdjęcie Ile ciepła ucieka przez okna i jak temu zapobiec?

W domach i mieszkaniach zdecydowanie  największy procent energii jest zużywany na ogrzanie budynku.  Z kolei ciepło ucieka w głównej mierze przez  okna i drzwi. Wybór stolarki ma więc ogromne znaczenie dla domowego budżetu. Warto mieć świadomość, ile ciepła ucieka z domu i co zrobić, żeby temu zapobiec. Podpowiadamy!

Współczesne budownictwo zdecydowanie przykłada dużą wagę do kwestii energooszczędności. Priorytetem jest, by dom, budynek generował jak najmniejsze koszty eksploatacyjne. Nie ma czemu się dziwić. W końcu rachunki za ogrzewanie nieustannie się zwiększają. Każda strata ciepła odbija się na domowym budżecie. Eksperci podają, że przez drzwi i okna możemy stracić nawet od 20 do 30% ciepła. Nowoczesna, prawidłowo zamontowana stolarka gwarantuje energooszczędność. 

Współczynnik przenikania ciepła to kluczowy  parametrów w zakresie energooszczędności. Budynek  w którym dochodzi do  niewielkie straty ciepła, generuje mniejsze  rachunki za energię cieplną. Producenci okien eksponują w swoich modelach wartość współczynnika przenikania ciepła (Uw) podawany w W/m²K . Jest to parametr pozwalający na obliczenie ile ciepła ucieka przez różne przegrody. Przyjmuje się, że  im niższy jest współczynnik przenikania ciepła tym przegroda ma lepsze właściwości izolacyjne. 

W ofercie Internorm wszystkie okna są energooszczędne i mają niski współczynnik Uw. Jednak modelem, który zdecydowanie się wyróżnia jest KF 410, którego współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie do 0,62 W/m2K.

Co ważne – wszystkie parametry potwierdzone są certyfikatami renomowanych instytutów badawczych z Austrii i Niemiec.

Przy wyborze stolarki okiennej ważną kwestią jest estetyka, jednak priorytetem zawsze powinny być parametry techniczne, w tym 

współczynnik przenikania ciepła. Oczywiście równie ważny jest poprawny montaż zapobiegający tworzeniu się mostków termicznych. Co ciekawe,  okna oprócz strat ciepła, mogą  generować również zyski.  Dzieje się tak dlatego, że przez nie  wpadają promienie słoneczne ogrzewając wnętrze. Nie jest to jakiś ogromny profit, niemniej  w domach pasywnych każde okno jest dokładnie przemyślane i usytuowane tak by uzyskać jak najwięcej energii słonecznej. Okna Internorm wspierają tą koncepcję dzięki szybom z powłoką Eclaz, która zwiększa o ok. 20% uzysk energii słonecznej, a przy okazji zapewnia więcej światła wewnątrz. 

Warto wybierać okna energooszczędne  z czystej oszczędności mierzonej na lata!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF