Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak rozszczelnić okna?

Kategorie: okna   innowacje   montaż   zabezpieczenia  
Zdjęcie Jak rozszczelnić okna?

Nowoczesne okna zapewniają niesamowitą szczelność. Oczywiście ma to mnóstwo zalet i przekłada się bezpośrednio na obniżenie rachunków za ogrzewania - w końcu ciepło “nie ucieka” z pomieszczenia. Niemniej, zaleta może być również wadą przy braku odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

 Budynek, w którym brakuje prawidłowego obiegu powietrza jest narażony na kondensację pary wodnej, zacieków oraz wilgoci - co z kolei grozi powstaniem grzyba i pleśni.  To z kolei nie wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie ludzi. W przypadku posiadania szczelnych okien warto zadbać o odpowiednie ich rozszczelnianie. Tylko dzięki temu zachowuje się optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

 

Rozszczelnianie w pakiecie

Podczas wyboru stolarki okiennej warto zwrócić uwagę, czy dany model okna umożliwia rozszczelnienie za pomocą klamki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma później potrzeby ingerencji w oryginalną konstrukcję okna. - Problem z “niezdrowym powietrzem” przy bardzo szczelnych oknach rozwiązuje u nas system I-tec wentylacja. Wentylacja ta jest zintegrowana z ramą okna, można ją uruchamiać dla każdego pomieszczenia osobno. Wymiana powietrza następuje automatycznie przy zamkniętych oknach, a innowacyjna konstrukcja pozwala odzyskać do 90% ciepła z wymienianego powietrza - mówi Agata Wypych z Oknar Internorm. - Dodatkowo system ten posiada wbudowany filtr przeciwpyłkowy, jest więc świetnym rozwiązaniem dla alergików. - dodaje.

 

Ingerencja w konstrukcje

Okna, które  nie zapewniają przepuszczalności powietrza, muszą zapewniać mikrowentylację - obowiązkowo. Jeśli nie przewidział tego producent, trzeba o to zadbać samemu. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku ingerencji w konstrukcję okna, przeróbki należy zlecić fachowcom. Samodzielne działania przynoszą z reguły więcej szkody niż pożytku.

W przypadku rozszczelnienia okna mogą być pomocne:

 

 • szczeliny infiltracyjne wykonane w uszczelkach okien – trzeba jednak zaznaczyć, że ich samodzielne wycięcie grozi utratą właściwości izolacyjnych: termicznych i akustycznych;
 • uszczelki infiltracyjne z tworzywa EPDM lub TPE-E zamontowane w ościeżnicy i skrzydle okna;
 • nawiewniki ciśnieniowe – montuje się je w ramach okna, wpuszczają świeże powietrze, które z kolei wypycha zużyte kanałami wentylacyjnymi ;
 • nawiewniki higrosterowane – ich działanie wyrównuje poziom wilgoci;
 • listwy wentylacyjne automatyczne – działają na zasadzie wyrównywania ciśnień wewnątrz i na zewnątrz budynku.

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF