Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Kategorie: okna   drzwi   innowacje   design  
Zdjęcie Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Drzwi wejściowe to jeden z najważniejszych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę w trakcie wykańczania budynku. Stanowią one swego rodzaju wizytówkę domu jednorodzinnego. Oprócz designu warto pomyśleć także o dobrej izolacji termicznej i akustycznej, i bezpieczeństwie. Jakie drzwi zewnętrzne wybrać, by być z nich zadowolonym przez wiele lat?

Izolacja termiczna

Jednym z najważniejszych parametrów określających drzwi zewnętrzne jest izolacja termiczna. To właśnie wejście do domu obok okien stanowi z reguły miejsce powstawania mostków termicznych i słaby punkt izolacji. Wybierając drzwi zewnętrzne należy zwrócić uwagę na pewien ważny parametr, czyli współczynnik przenikania ciepła - UD. W nowoczesnych domach nie powinien przekraczać wartości 1,5 W/(m²·K), jednak aby naprawdę zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, lepiej postarać się o drzwi charakteryzujące się doskonalszą izolacją.

Takich modeli nie brakuje w ofercie Internorm. Najdoskonalsze konstrukcje charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie niższym od UD = 0,6 W/(m²·K). Tego rodzaju drzwi doskonale nadają się do domów pasywnych i zapobiegają powstawaniu mostków termicznych, przez które ciepłe powietrze mogłoby wydostawać się na zewnątrz.

Aluminium i drewno

Nowoczesne drzwi bardzo rzadko wykonuje się wyłącznie z drewna lub aluminium. W ofercie wiodących producentów dominują drzwi zewnętrzne aluminiowe bądź drewniano-aluminiowe. Warstwa aluminiowa jest bardzo ważnym elementem konstrukcji, ponieważ jest odporna na korozję i działanie warunków atmosferycznych. Drzwi są dzięki temu wytrzymałe i będą służyły domownikom przez wiele lat. Na czym polega rola drewna? 

Po pierwsze, jest ono znacznie lepszym izolatorem niż aluminium. Dlatego drzwi drewniano-aluminiowe osiągają korzystniejsze współczynniki przenikania ciepła. Z kolei miłośnicy klasycznych wnętrz nie wyobrażają sobie drzwi zewnętrznych, które przynajmniej od strony pomieszczenia nie byłyby pokryte eleganckim drewnem.

Jakie drzwi zewnętrzne wpuszczają do budynku więcej światła?

Drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium lub drewna i aluminium bardzo często wzbogaca się o przeszklenia. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Pierwsza z nich to nowoczesny i unikalny design. Przeszklenia mogą występować pojedynczo zajmując znaczną część powierzchni drzwi lub w postaci wielu małych okienek. Takie rozwiązanie świetnie wpisuje się w futurystyczne trendy panujące w nowoczesnym budownictwie. Ponadto, dzięki przeszkleniu do przedpokoju wpada po prostu więcej światła słonecznego.

Wybierając drzwi zewnętrzne do domu można jednak pójść o krok dalej. Jeszcze większy dostęp światła zapewniają eleganckie naświetla boczne i górne. Doskonale komponują się one z bryłą drzwi i nadają budynkowi nowoczesnego wyglądu. We współczesnych aranżacjach królują przede wszystkim prostokąty.

Bezpieczne drzwi zewnętrzne

Kolejną ważną kwestię przy wyborze drzwi zewnętrznych stanowi bezpieczeństwo. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na oznaczenie klasy bezpieczeństwa, która świadczy o tym, jak trudno sforsować drzwi z punktu widzenia włamywacza. W budownictwie mieszkaniowym wystarczające zabezpieczenie odpowiada klasie RC2. Ten poziom bezpieczeństwa osiąga się między innymi dzięki masywnym zawiasom, wielopunktowemu ryglowaniu czy wkładce cylindrycznej zamka zabezpieczonej przed rozwiercaniem. Spokój domownikom mogą zapewnić innowacyjne urządzenia w postaci czytnika linii papilarnych czy keypada, w który należy wpisać odpowiedni kod, aby dostać się do środka.

Stwórz własną koncepcję drzwi wejściowych

Skoro drzwi stanowią wizytówkę domu, warto także przemyśleć ich design. Wiodący producenci zapewniają swoim klientom praktycznie pełną swobodę w kwestii ich wyglądu. Każdy model można doposażyć w odpowiednie przeszklenia, ozdoby takie jak lizeny i frezy ze stali szlachetnej, a także designerskie pochwyty. 

Klienci Internorm nie muszą więc obawiać się, że podobne drzwi wejściowe znajdą się w ich sąsiedztwie. Niemal każdy model jest unikalną personalizowaną koncepcją.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF