Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna do domu?

Kategorie: okna   rolety   żaluzje   innowacje   design   dom inteligentny   montaż  
Zdjęcie Jakie okna do domu?

Okna, które montujemy w nowych i remontowanych domach znacząco zmieniły się w ciągu ostatnich trzech dekad. Dziś standardem są modele trzyszybowe z doskonałą izolację cieplną. Jednak niższe rachunki za prąd nie są jedynym argumentem przemawiającym za wyborem konkretnego modelu. Właścicielom domów jednorodzinnych zależy także na izolacji dźwiękowej, bezpieczeństwie, designie i nowoczesnych rozwiązaniach. Jakie okna do domu wybrać uwzględniając te kryteria?

Jakie okna do domu zapewniają izolacją cieplną?

Na pierwszym miejscu stawiamy zazwyczaj doskonałą izolację termiczną. Jakie okna do domu spełniają ten warunek? Aktualne normy Budownictwa energooszczędnego wskazują na współczynnik przenikanie ciepła Uw wynoszący maksymalnie 1,3 W/(m2*K). Jednak wymagania budownictwa energooszczędnego szybko się zmieniają, dlatego właściciele domów chętnie inwestują w okna pasywne, w przypadku których współczynnik przenikania ciepła nie przekracza wartości 0,8 W/(m2*K). Okna firmy Internorm nierzadko osiągają jeszcze lepsze parametry z UW na poziomie około  0,6 W/(m2*K). Jest to możliwe nie tylko ze względu na obecność trzech szyb, ale również zastosowanie nowoczesnego oszklenia SOLAR+, klejenie szyb do ramy okiennej na całym obwodzie, potrójne uszczelnienie i wypełnienie przestrzeni między szybami kryptonem.

Jakie okna do domu dobrze izolują dźwięk?

Mieszkańcy budynków usytuowanych przy ruchliwych ulicach bądź w głębi miejskiej przestrzeni nierzadko narzekają na hałas. Jakie okna do domu pozwolą go zredukować? Należy zwrócić uwagę na kolejny istotny parametr, czyli izolację dźwiękową. Podawaną w decybelach. Im wartość wyższa, tym okna lepiej radzą sobie z redukcją hałasu. Wartość na poziomie do 45 dB, jaka jest dostępna w przypadku wielu modeli okien Internorm powinna zapewnić domownikom niezbędny komfort.

Które okna zabezpieczają dom przed włamaniami?

Osobna kwestia to zabezpieczenie budynku przed włamaniem. Ze względu na uwzględnione zabezpieczenia, okna można podzielić na klasy antywłamaniowe (ressistance classes – RC). Istnieje 6 klas, przy czym najwyższym zabezpieczeniem stosowanym w domach jednorodzinnych jest klasa RC2. Dzięki rozwiązaniom takim jak w pełni ukryte okucia, szyby antywłamaniowe, ryglowanie w każdym narożniku skrzydła (I-tec Ryglowanie), intruzi nie są w stanie dostać się do wnętrza bez bardzo zaawansowanych narzędzi i hałasu.

Jakie okna pasują do nowoczesnego budownictwa?

Jakie okna do domu wybieramy ze względu na design? We współczesnych trendach królują minimalizm i proste bryły. Takie warunki najczęściej muszą spełniać także okna montowane w naszych domach. Marka Internorm daje swoim klientom wybór, ponieważ produkty są dostępne w aż czterech liniach stylistycznych – najbardziej minimalistyczny styl Studio, nieco bardziej urozmaicony Home Pure i Home Soft oraz bardziej dekoracyjny Ambiente.

Które modele okien są najbardziej wytrzymałe?

Dbając o izolację termiczną i akustyczną do naszych domów wybieramy okna z drewna lub PCV. Te pierwsze muszą być dodatkowo zabezpieczone warstwą aluminium. Również okna PCV dostępne są w wersjach z nakładką aluminiową. Odpowiada ona za ochronę okien przed warunkami atmosferycznymi. W przypadku okien drewnianych zapobiega pęcznieniu drewna i przedostawaniu się wilgoci. Jeśli zaś chodzi o okna PCV, warstwą aluminium chroni je przede wszystkim przed przebarwieniami pojawiającymi się na skutek działania promieni UV.

Jakie okna sprawdzą się w inteligentnym domu?

Wybierając okna do nowoczesnego domu poszukujemy innowacji. Jedną z ciekawszych dostępnych na rynku opcji jest technologia I-tec SmartWindow. Dzięki niej zacienieniem oraz wentylacją okien Internorm można sterować zdalnie przy pomocy smartfona lub tabletu. Aplikacja pozwala także sprawdzić, czy okna nie pozostały otwarte.

Technologie proponowane przez Internorm ułatwiają właścicielom domów jednorodzinnych odpowiedź na pytanie, jakie okna do domu wybrać, aby zapewnić domownikom najwyższy poziom komfortu!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF