Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna do domu jednorodzinnego?

Kategorie: drzwi   innowacje   design   dom inteligentny  
Zdjęcie Jakie okna do domu jednorodzinnego?

Dom jednorodzinny stanowi marzenie większości Polaków. We własnych czterech ścianach pragniemy uwić gniazdko zapewniające poczucie komfortu, dlatego stawiamy na sprawdzone i innowacyjne rozwiązania. Dotyczy to również okien, które powinny zapewniać ciepło, dostęp światła, odpowiednią izolację i zredukować hałas dobiegający z zewnątrz. Jakie okna do domu jednorodzinnego będą w tym kontekście najlepszym wyborem?

Jakie okna zapewniają energooszczędność?

Mając na uwadze surowe polskie zimy, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o izolacji termicznej okien. Z pomocą przychodzi współczynnik przenikania ciepła, czyli parametr, który określa, jak dużo energii cieplnej wydostaje się na zewnątrz za sprawą okien. W budownictwie energooszczędnym jego wartość nie może przekraczać poziomu Uw 1,3 W/m2K, jednak mając na uwadze inwestycję na wiele lat, częściej stawiamy na okna pasywne, które charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła wynoszącym maksymalnie 0,8 W/m2K.

 Warto pamiętać, że aby okna pasywne rzeczywiście spełniały swoją funkcję, należy je odpowiednio zamontować, najlepiej metodą ciepłego trójwarstwowego montażu. Te wyśrubowane normy z nawiązką spełniają wykonane z PCV lub drewniano aluminiowe okna Internorm.

Wentylacja bez konieczności otwierania okien

Ograniczając straty ciepła w budynku w chłodniejszych dniach, często rezygnujemy z wentylacji. W domach bez systemu rekuperacji może to jednak powodować zwiększoną wilgotność powietrza, co może się z kolei przełożyć na powstawanie grzybów lub pleśni. Jak rozwiązać ten dylemat? Odpowiedzią są nowoczesne rozwiązania, takie jak technologia I-tec Wentylacja od Internorm. Wystarczy zamontowany w ościeżnicy wywietrznik wyposażony w wymiennik ciepła. Dzięki niemu, aby zapewnić dostęp świeżego powietrza do wnętrza budynku, nie trzeba otwierać okna i narażać się na straty ciepła, a tym samym wyższe rachunki za ogrzewanie.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Dom i  znajdujący się w nim majątek to często większość życiowego dobytku. Jakie okna do domu jednorodzinnego pozwolą go chronić przed potencjalnymi intruzami? Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę na klasę bezpieczeństwa RC. Do budownictwa jednorodzinnego zdecydowanie wystarczą okna legitymujące się klasą bezpieczeństwa RC2. Oznacza to w praktyce, że włamywacz nie jest w stanie dostać się do środka bez generowania hałasu i użycia bardzo zaawansowanych narzędzi. O bezpieczeństwie decydują rozwiązania takie jak w pełni ukryte okucia, klamki z kluczykiem, antywłamaniowe oszklenie, kontaktrony czy ryglowanie na wszystkie cztery strony ościeżnicy.

Jakie okna do domu jednorodzinnego w konkretnym stylu architektonicznym?

Gdy wybieramy okna do domu jednorodzinnego, nie bez znaczenia pozostaje design. Z jednej strony okna powinny pasować do elewacji budynku i dachu, z drugiej do jego wnętrza. Obecnie modne są minimalistyczne bryły i detale. Takie kryterium zdecydowanie spełniają okna Internorm w stylu Studio – drewniano/aluminiowe, wykonane z PCV i opcjonalnie wyposażone w aluminiową nakładkę. Dość ascetycznie prezentują się także modele dostępne w stylu architektonicznym Home Pure. Miłośnicy bardziej rozbudowanych dekoracji powinni wybrać linię okien Home Soft z licznymi zaokrągleniami na profilach, a zwolennicy elegancji okna w stylu Ambiente.

Najwyższy komfort dzięki aplikacji mobilnej

Doceniając wygodę i nowe technologie coraz częściej stawiamy na inteligentne domy. Jakie okna do domu jednorodzinnego wykorzystują dobrodziejstwa XXI wieku? Wszystkie modele Internorm, współpracujące z aplikacją  Itec SmartWindow. Dzięki niej osłonami przeciwsłonecznymi i wentylacją można sterować przy pomocy tabletu lub smartfona. Z kolei żaluzje ukryte w profilach posiadają własne darmowe źródło zasilania w postaci modułu fotowoltaicznego.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF