Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać?

Kategorie: okna   innowacje   design   montaż  
Zdjęcie Jakie okna wybrać?

Na rynku okien przeznaczonych do domów jednorodzinnych istnieje bardzo szeroki wybór. Dotyczy on nie tylko materiałów, z jakich wykonane są okna, ale również zastosowanych przy ich produkcji technologii, które wpływają na komfort mieszkańców budynku. Z czego powinny być wykonane idealne okna? Jakie modele najlepiej sprawdzą się w poszczególnych pomieszczeniach? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jakie okna wybrać: drewniane, PCV czy aluminiowe?

Okna dostępne na rynku różnią się między innymi materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jakie okna wybrać do domu jednorodzinnego? Aluminiowe, drewniane, a może wykonane z PCV? Ta ostatnia opcja stanowi najpopularniejszy wybór ze względu na korzystną cenę, ale także odpowiednie właściwości PCV. Tworzywo zapewnia doskonałą izolację cieplną i akustyczną, co przekłada się na komfort domowników i niższe rachunki za ogrzewanie. W dodatku PCV charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dzięki czemu okna mogą służyć przez wiele lat. 

Podobne właściwości izolacyjne wykazują okna drewniane. Jednak ich posiadacze muszą liczyć się z niższą wytrzymałością okien, które są mniej odporne na odkształcenia i działanie warunków atmosferycznych, przede wszystkim wilgoci. Z czasem drewno pęcznieje i może stracić swoje właściwości izolacyjne. Rozwiązanie tego problemu znalazł wiodący producent stolarki – Internorm, zamiast typowych okien drewnianych proponuje swoim klientom okna drewniano-aluminiowe. Zewnętrzna nakładka aluminiowa odpowiada za ochronę okien, natomiast pozostałe warstwy – pianka termoizolacyjna i drewno, zapewniają dobrą izolację i ciekawy design. 

Nakładki aluminiowe można spotkać także w najlepszych modelach okien wykonanych z PCV, gdzie zapewniają ochronę przed wilgocią i promieniowaniem UV, które przyczynia się do odbarwiania okien po stronie zewnętrznej.

Okna wykonane jedynie z aluminium to niezbyt opłacalna inwestycja. Być może prezentują się atrakcyjnie pod względem wizualnym, jednak nie dają komfortu cieplnego, bo są słabym izolatorem, zarówno termicznym jak i akustycznym.

Jakie okna wybrać do salonu?

Osoby, które zastanawiają się jakie okna wybrać do salonu, powinny rozważyć zarówno modele wykonane z PCV, jak i drewniano-aluminiowe

W nowym budownictwie w salonach świetnie prezentują się duże przeszklenia. Okna rozpościerające się od sufitu do podłogi wprowadzają do wnętrza znacznie więcej światła, co korzystnie wpływa na samopoczucie domowników. Jednocześnie wiodące modele cechują się dobrą izolacją termiczną, więc duże przeszklenia niekoniecznie wpływają na wyższe rachunki za ogrzewanie. Idealnym uzupełnieniem takiego przeszklenia będą drzwi podnoszono-przesuwne, zwłaszcza że korzystanie z nich nie wymaga wysiłku.

Jakie okna wybrać do pokoju dziecięcego?

Wybierając okna do pokoju dziecięcego należy zwrócić uwagę nie tylko na izolację termiczną, ale również akustyczną oraz bezpieczeństwo. Izolacja akustyczna na poziomie 45 dB zapewnia maluchowi spokojny sen, niezależnie od hałasu panującego na zewnątrz. Za bezpieczeństwo pociechy odpowiadać może klamka z kluczykiem, dzięki której możemy zablokować możliwość niepożądanego otwarcia okna. Dopływ świeżego powietrza zapewni wentylacja z wymiennikiem ciepła wbudowana w ościeżnicę (I-tec Wentylacja).

Jakie okna wybrać do łazienki?

Ta technologia wentylacji doskonale sprawdzi się także w łazience. Nie warto rezygnować z okien w tym pomieszczeniu, ponieważ zapewniają one stały dopływ światła, dzięki czemu po prostu lepiej czujemy się w naszych pokojach kąpielowych. Jakie okna wybrać, by zapewnić sobie prywatność w łazience, jeżeli wnętrze znajduje się w polu widzenia sąsiadów? Wystarczy zdecydować się na żaluzje bądź rolety. Ciekawą propozycję stanowi technologia I-tec Zacienienie, czyli okna wyposażone w zintegrowane żaluzje pomiędzy szybami i baterię solarną, a więc autonomiczne źródło zasilania.

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF